Září 2014

Doma u Die Happy

30. září 2014 v 19:40 | Vajty |  Rock & alternative
Se svou akustickou tour dokáží rockeři z Die Happy - 4.října v klubu VAZ v Burglengefeldu - že mistrovsky ovládají také klidné tóny. Zakladatel kapely a kytarista Thorsten s úctou pohovořil o novém albu a tour.
Die Happy stojí na pódiu společně již 21 let. Tato čtveřice je svými fanoušky milována hlavně pro své živé vystoupení, a v únoru 2012 mohla oslavit význámné jubileum svým 1000. koncertem. V těchto dnech se rockeři po roční pauze znovu hlásí se svým osmým studiovým albem "Everlove".ROCK-TOUR NA ZAČÁTKU ROKU, FESTIVALOVÁ TOUR V LÉTĚ A TEĎ AKUSTICKÁ TOUR NA PODZIM? THORSTENE, CHCETE TÍMTO NAŠLAPANÝM PROGRAMEM RYCHLE DOSÁHNOUT 2000. KONCERTU?
Thorsten Mewes: Tak nějak. Ne, v roce 2013 jsme si jako kapela dali kompletní pauzu, protože Marta (zpěvačka Marta Jandová) porodila svoje první dítě. Poté jsme byli všichni hladoví po koncertování a s vydáním našeho nového alba "Everlove" k tomu byl perfektní důvod.

VEDLE RODIČOVSKÉHO ŠTĚSTÍ JSTE VŠICHNI ANGAŽOVÁNI V MNOHA DALŠÍCH PROJEKTECH. ORGANIZACE TAKOVÝCH TOUR JE VŠECHNO OSTATNÍ JEN NE SNADNÁ, ŽE?
To je pravda. Ralph (basista Ralph Rieker) a Jürgen (bubeník Jürgen Stiehle) hrají mimo jiné v live kapele Andrease Bouraniho, pro kterého já dělám tour managment. Já kromě toho hraji v místní kapele Ohrenfeindt, Marta dále zpívá ve své rodné Praze v muzikálech. Ale Die Happy byl pro nás všechny start a je to naše společné dítě.

JAK JE MOŽNÉ DOKÁZAT PO DVOUDESETILETÍCH, PŘI ODLIŠNÝCH BYDLIŠTÍCH, ZMĚNĚNÝCH RODINÝCH VZTAZÍCH A DALŠÍCH PROJEKTECH, ŽE KAPELA NESPĚJE KE ŠŤASTNÉMU NEBO NEŠŤASTNÉMU KONCI?
Jde to, protože všichni máme před očima stejný cíl. Chceme dělat společně muziku, to je dar. Die Happy je náš domov.

SE SVOU AKUSTICKOU TOUR SE 4.ŘÍJNA POSTARÁTE O INTIMNÍ ATMOSFÉRU TAKÉ V KLUBU VAZ V BURGLENGEFELDU. NA CO SE MOHOU FANOUŠCI TĚŠIT?
V první řadě na osm nebo devět nových písniček z "Everlove", které se ještě akusticky nikdy nehrály. Už pár dní pilně zkoušíme, protože s Peterem Kellerem, kterého jsme si vypůjčili od Petera Maffaye, máme na palubě nového kytaristu. Skutečně se na tour těšíme a na to, že odprezentuje v novém kabátě songy, které jinak hrajeme rockově. "The Ordinary Song" je například zrychlený, vrtící se kousek, který se najednou přemění v melancholickou klavírní baladu.

VEZMETE SI KROMĚ HOSTUJÍCÍCH MUZIKANTŮ TAKÉ JINOU PODPORU?
Ano, jako předkapela nás podpoří Nick & June z mého labelu Bullet Records. Je to velmi zábavné duo z Norimberka, které se dostalo do playlistu Bayernu 3, a kteří nejsou k poslechu jen s jejich druhým přícházejícím studiovým albem, ale také v sounstracku nového kinofilmu s Heike Makatsch.
  • DATUM: 26.září 2014
  • TEXT: Robert Torunsky
  • FOTO: Sandra Ludewig
ORIGINÁL ROZHOVOR V NĚMČINĚ ZDE.

Zdroj: www.kult.de

Turné 17. 2014 - Die Happy, Elaiza, Kissin Dynamite a Kraftklub

30. září 2014 v 18:23 | Terez |  Festivaly & koncerty
Zítra nám začíná říjen, dosti nabitý měsíc, pojďme se tedy podívat na první čtyři turné, které nás čekají - tři kapely dokonce přijedou i do Česka!


Zdroj: Facebooky kapel

Subway To Sally - Mitgift

29. září 2014 v 17:52 | Jiří Popelka |  Recenze

Subway to Sally - Mitgift
Vydáno: 14. března 2014
Celkový čas: 47:33
Label:
StS Entertainment/Universal
Skladby:
Ad Mortem Festinamus, Schwarze Seide, Für immer, Grausame Schwester, Warte warte, Dein Kapitän, Arme Ellen Schmitt, In kaltem Eisen, Vela Dare!, Haus aus Schmerz, Coda
Hodnocení:
3/5
Zdroj: spielemagazin.de

Cassandra Steen vydává nové album Spiegelbild

28. září 2014 v 18:49 | Terez |  Mainstream
R´n´b zpěvačka vydala zatím poslední úspěšnou studiovku Mir so nah před třemi lety. Mezitím natočila dva duety, s Tiziano Ferro a německým miláčkem Timem Bendzkem. V pátek se pak můžeme těšit na její čtvrté album Spiegelbild.
Zdroj: Facebook zpěvačky

Cascada vydali nový singl Madness

28. září 2014 v 17:39 | Terez |  Mainstream
Dance partička Cascada, která je především známa díky blonďaté zpěvačce Natalie, se před půl rokem připomněla písní Blink. Ta ale nenavázala na úspěchy předešlých singlů, a tak to kapela zkouší znovu s novinkou Madness.


Zdroj: Facebook kapely

MIA. představili nový singl Nein Nein Nein

27. září 2014 v 23:16 | Terez |  Mainstream
Berlínští poprockeři se připomněli po dvou letech letos v květnu s novým singlem Queen. Včera jej následovala novinka Nein Nein Nein.
Zdroj: Facebook kapely

Desátý ročník BundesVision Song Contest vyhrála spolková republika Bremen!

27. září 2014 v 21:55 | Terez |  Awards & TV shows
Minulou sobotu, 20. září, se uskutečnil již desátý ročník německé hudební soutěže BundesVision Song Contest v Göttingen, Niedersachsen. Loňský ročník vyhrál Bosse s písní So Oder So. Letošní ocenění si odnesla také hodně známá kapela.Zdroj: escunited.com

Peace, nové album MC Fitti

18. září 2014 v 22:55 | Terez |  Mainstream
Německý rapper se do hudebního podvědomí dostal před dvěma lety s písní 30 Grad, která pochází z debutu #geilon. Ten se celých jedenáct týdnů udržel na druhém místě německé chart. MC Fitti se také zúčastnil loňské BundesVision Song Contest, kde se umístil na pěkném třetím místě.


Zdroj: Facebook hudebníka

Scooter jsou zpět s The Fifth Chapter

17. září 2014 v 0:39 | Terez |  Mainstream
Album, na které fanoušci této techno hardstylové kapely čekali minimálně dva roky, přichází již tento měsíc! Album nese název "The Fifth Chapter" vzhledem k historii kapely. První singl BigRoom Blitz kapela představila v květnu, začátkem září pak přihodila i druhý singl Today.

Zdroj: amazon.de

Ocean Stereo vydávají singl Two Steps Forward

16. září 2014 v 23:26 | Terez |  Mainstream
Hamburská poprocková pětice se zhruba před třemi měsíci zúčastnila menší hudební soutěže yourfone Songcontest. V této soutěži sice neuspěla, ale za to nahrála píseň Two Steps Forward, kterou příští pátek vydává jako singl.
Zdroj: Facebook kapely