Švýcarský rapper Stress představuje novou stejnojmennou studiovku

28. listopadu 2014 v 23:11 | Terez |  Mainstream
Stress se na hudební scéně pohybuje od půlky devadesátých let. Rapper se ale nevěnuje pouze hudbě, kdysi studoval na významné lausannské Univerzitě. V loňském roce se také zúčastnil The Voice of Switzerland, nicméně jako kouč.
Zdroj: Facebook rappera


Rapper byl původně 11 let členem hip hopové skupiny Double Pact. Kapela vydala šest studiovek a v roce 2006 se rozpadla. Stress už tou dobou budoval svou sólovou kariéru na prvním albu mu hostoval Xavier Naidoo a jejich spolecčný singl Tu me manques upoutal širší pozornost. Třetí studiovka, vydaná před osmi lety si ihned získala platinový certifikát.

Rapper ale dokáže ukázat i lidskou stránku - o rok později totiž vydal singl On n´a qu´une terre, ve kterém se zabýval problematikou globálního oteplování a nedostatkem zdrojů. Před šesti lety si ze Swiss Music Awards odnesl hned tři ocenění - Best National Song, Best Album Urban National a Best Video National. Stress je opravdu zajímavým rapperem, místo toho, aby urážel každého okolo sebe a psal rasistické a homofobní texty jako někteří jeho kolegové, rapper vidí hudbu jako cestu, kterou může vyjádřit své pocity a vlastní život. V mnoha písních se snaží vyjadřovat proti všem formám rasismu a politickému extremismu. Za toto počínání byl před pěti lety oceněn Fischhof Preis Nadací proti rasismu a antisemitismu.

Z nového alba rapper představil pilotní singl, jedná se o featuring se Sway Clarkem II - Love You When I´m High. Singl vyšel koncem října, klip byl představen 5. listopadu, nicméně jde přehrát pouze na uzemí Německa, Švýcarska a Rakouska. Pokud se tam právě nacházíte, pak si klip můžete pustit zde. Sway Clark II není jediným hostem na albu. Dále hostují Karolyn, Nicole Bernegger, Tinashé, Noah Veraguth (Pegasus), či Bastian Baker.

Druhým singlem z alba bude píseň R.A.F., ke které Stress momentálně natáčí video. Album, jenž spatřilo světa 28. listopadu, nabízí 16 písní a k dostání je na amazon, iTunes a Google Play.

Rapper od půlky února koncertuje po rodném Švýcarsku. Všechna data naleznete na webu Stresse.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama