Vybraní němečtí umělci bojují proti Ebole písní Do They Know It´s Christmas?

25. listopadu 2014 v 21:24 | Terez |  Mainstream
Jedna z nejznámnějších a nejvíce hraných vánočních písní dostala letos, po 30ti letech, zcela nový a nečekaný kabát. Kromě toho, že originál již tradičně přezpívali britské hvězdy v čele s Bono Voxem, Němci letos předvedli také svou vlastní verzi.
Zdroj: Facebook Andrease Bouraniho/Paul Ripke


Jak můžete vidět na fotce, letošního německého projektu se zúčastnilo spousta umělců. Jmenovitě Cro, Marteria, Jan Delay, Milky Chance, Die Toten Hosen, Thees Uhlmann, Adel Tawil, Andreas Bourani, 2raumwohnung, Anna Loos, Clueso, Silbermond, Donots, Gentleman, Ina Müller, Jan Josef Liefers, Joy Denalane, Jennifer Rostock, Max Herre, Max Raabe, Michi Beck, Peter Maffay, Patrice, Philipp Poisel, Sammy Amara, Seeed, Sportfreunde Stiller, Wolfgang Niedecken a Udo Lindenberg. Všichni tito umělci si dali jednotný název Band Aid 30.

Proč Němci natočili tuto píseň? Ona to není totiž jen tak obyčejná vánoční píseň, pokaždé byla natočena pro zvláštní, charitativní účel. V roce 1984 tím účelem bylo potlačení hladomoru, stejně jako v letech 1989 a 2004. Letošní verze, ať britská, či německá (a ano, Němci si napsali svůj vlastní text v mateřštině) se snaží pomoct lidem postiženým Ebolou.

Digitální verzi písně je již možné zakoupit na iTunes a amazon, nicméně pokud dáváte přednost fyzické kopii, pak si musíte počkat do 28. listopadu.

Na webu bandaid30.de je pak zdůrazněno, že všichni zapojení umělci pracovali zdarma. Všechny získáné peníze pak poputují do zemí zasažených Ebolou, či organizací jako Oxfam, UNICEF, Care International, World Food Programme, WaterAid a další. Vy tento projekt můžete podpořit několika způsoby - zakoupit si singl, ať už digitální verzi, či tu fyzickou, poslat smsku ve tvaru BANDAID na tel. číslo 81190, či přispět online. Více info o projektu na webu německé band aid.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Argetlam Královrah | E-mail | Web | 26. listopadu 2014 v 23:04 | Reagovat

Wau! Tam je lidí :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama